Perły Alpejskie Włoch Austrii i Bawarii

Dzień 1 Wyjazd w godzinach porannych około 06:00. Bezpośredni przejazd do Czeskiego Krumlova , zwiedzanie zabytkowego zamku i kontynuacja podróży do Altotting ( Bawarska Częstochowa), tam spacer po mieście a po nim zakwaterowanie w hotelu , kolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie a po nim wyjazd szlakiem romantycznym do Prien , tam rejs statkiem na wyspę Chiemsee i zwiedzanie zamku Ludwika II - Herrenchiemsee ( Bawarski Wersal ) następnie kontynuacja podróży do następnego zamku w Linderhof , zwiedzanie . Kolacja i nocleg w okolicach Innsbrucku.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd alpejską trasą przez przełęcz Brenner do Trydentu ( Włochy ) , zwiedzanie historycznej katedry soborów oraz starówki miasta następnie wyjazd na kolację i nocleg w okolice Como.

Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Bellagio , pięknego kurortu nad jeziorem Como, zwiedzanie a następnie przeprawa promem do miasta Tremezzo , tam czas wolny i kontynuacja podróży trasą widokową do Como . Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 Śniadanie w hotelu i przejazd do stolicy regionu Lombardii , miasta mody – Mediolanu , spacer do słynnej katedry – zwiedzanie i przejście pod operę La Scala ( z zewnątrz ) , czas wolny i wyjazd na przeprawę promową przez jezioro Maggiore na wyspę Isola Bella , tam odpoczynek i przejazd na kolację oraz nocleg w okolicę Aosty.

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd widokową trasą alpejską do Entrèves przy wjeździe do tunelu Mont Blanc i wjazd kolejką linową do na taras widokowy Punta Helbronner (3462 m n.p.m.) skąd można zobaczyć szczyt Mont Blanc oraz Matterhorn i Monte Rosa . Powrót na krótkie zwiedzanie Aosty. Kolacja i nocleg w hotelu .

Dzień 7 Śniadanie w hotelu i wyjazd do Turynu – stolicy Piemontu . Zwiedzanie centralnej części miasta m.in. Katedra a w niej słynny Całun Turyński , następnie nawiedzenie centrum salezjańskiego Jana Bosco i kontynuacja podróży na wybrzeże Liguryjskie (okolice Savony ) . Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem . Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9 Śniadanie i wyjazd do Werony , spacer pod amfiteatr Rzymski (Arena) oraz pod balkon Romea i Julii , czas wolny do własnej dyspozycji i kontynuacja podróży w kierunku Austrii. Kolacja i nocleg w okolicach Innsbrucku.

Dzień 10 Śniadanie i wyjazd do Fussen na zamek Ludwika II Bawarskiego - Neuschwanstein ( zamek łabędzi ) , zwiedzanie i kontynuacja podróży do Andechs ; miejsca urodzenia księżnej Śląskiej Jadwigi Śląskiej, zwiedzanie opactwa oraz (fakultatywnie) degustacja piwa. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski. Planowany powrót około północy i zakończenie wycieczki.

Cena: 500 PLN + 400 €

Świadczenia zawarte w cenie : - Przejazd autokarem

- 9 noclegów hotelach + HB
- Ubezpieczenie NW i KL

- Przewodnik

Wstępy do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo : 100 €

TURYSTYKA KRAJOWA I ZAGRANICZNA „ PIAST TOURIST „ JÓZEF SZPETKOWSKI

BRZEG UL. PIŁSUDSKIEGO 23/11

TEL: +48 / 602 339 806

E-MAIL : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.