Boże Narodzenie - porządek Mszy Świętych

We wtorek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 msza św., po której będzie można złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem z duszpasterzami naszej parafii. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodziny na przeżywaniu Wigilii Bożego Narodzenia. Jest to święto, które celebrujemy w naszych domach. Pamiętajmy o poszczególnych elementach tej wieczerzy : czytanie Pisma św., modlitwa, kolęda, życzenia. Jeśli chcemy możemy się posłużyć rytuałem z dzisiejszych gazet katolickich. W nocy gromadzimy się na Pasterce : godz. 22.00 i 24.00 w naszym kościele. Ze względu na wciąż trwający remont II piętra nie ma tam jeszcze wszystkich ławek i prosimy, aby wchodziły tam jedynie osoby dorosłe. Co roku na Pasterce o 24.00 jest więcej wolnego miejsca niż o 22.00, stąd też zapraszamy, aby przyjść na godz. 24.00.

25.12. Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku : 9.00 (nie ma mszy o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

26.12. II Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce. Na sumie o godz. 12.00 obrzęd poświęcenia owsa.

W piątek 27 .12. III Dzień Oktawy Bożego Narodzenia, św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Po obu mszach obrzęd poświęcenia i kosztowania wina.

W sobotę 28.12. IV Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, św. Młodzianków z Betlejem. Po mszy porannej o godz. 9.00 obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. Zapraszamy niemowlęta i dzieci przedszkolne na to błogosławieństwo z rodzicami lub dziadkami.W niedzielę 29.12. święto św. Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa. Małżeństwa zapraszamy do wspólnego przyjścia na mszę i bycia przy sobie, bo będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.