11.06.2020 Boże Ciało

W czwartek 11.06. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek mszy św. o 7.30, 9.00, 10.30 i 18.30. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 12.00. Zgodnie z rozporządzeniami państwowymi i decyzją naszego Księdza Biskupa możliwe jest zorganizowanie tradycyjnych procesji eucharystycznych do czterech ołtarzy jednak po ustaleniach nie będzie tradycyjnie jak co roku, Mszy św. na Rynku, tylko każda parafia zorganizuje własną procesję. Dlatego tego dnia po Msz św. o 10.30 wyruszymy z procesją do 4 ołtarzy ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicą Kamienną, Paderewskiego, deptakiem wzdłuż placu zabaw i naszego parkingu, i zakończymy przy czwartym ołtarzu na ul. Kościuszki. Do przygotowania ołtarzy zgłosiły się I, III oraz Róża Rodzin naszego Żywego Różańca. Ponadto prosimy przygotować sztandar Żywego Różańca do procesji. Proszę przygotować baldachim. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i balkonów. Można do zakrystii przynosić kwiaty do dekoracji ołtarzy i sypania kwiatków do środy rano. Zapraszamy dziewczynki ze scholii, a także młodsze oraz te które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej do sypania kwiatów oczywiście za zgodą rodziców. Próba w środę o 17.00 w naszym kościele. Prosimy uczestników procesji o konieczności zachowania dystansu minimum 2 metrów między uczestnikami lub o potrzebie obowiązkowego zasłonięcia przez nich ust i nosa.