Renowacje Misji Świętych

 

LIST DO PARAFIAN

DOTYCZĄCY RENOWACJI MISJI ŚWIĘTYCH

Drodzy Bracia i Siostry!

Parafia Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu przygotowuje się do Renowacji Misji Świętych. Mija już rok od zakończenia Misji Świętych, które prowadzili Ojcowie Redemptoryści z Barda. Było to szczególne wydarzenie w naszej parafii, był to wyjątkowy i błogosławiony czas. Był to czas szukania i poznawania Boga, odkrywania na nowo piękna Jego nauki, odkrywania Jego miłości na nowo, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w naszym życiu. Od tych przeżyć minął rok. Dlatego warto sobie postawić pytania: Czy rzeczywiście rok temu wszystko zrobiłem, aby mieć czas na Misje Święte. Czy znalazłem czas dla Chrystusa i brałem w nich udział. Czy wówczas podjąłem jakieś dobre postanowienia misyjne? Na ile udało się wprowadzić je w nasze życie? 

Te i podobne pytania chcemy podjąć na nowo podczas zbliżającej się Renowacji czyli odnowienia Misji, która odbędzie się w naszej parafii w dniach od 9 do 13 października 2022 r.

Podczas Renowacji Misji pragniemy zająć się też ważnymi zagadnieniami, które dotyczą naszego życia. To co zostało zapoczątkowane w czasie Misji Świętych, pragniemy umocnić i pogłębić, tak aby Chrystus był dla nas naprawdę Kimś ważnym i miał wpływ na nasze życie. Temu będą służyły nasze renowacyjne spotkania. Rozpoczęcie tego wydarzenia planujemy na niedzielę 9 października 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych – do udziału w Renowacji Misji Świętych. 

Może rok temu ktoś z różnych racji nie brał udziału w Misjach Świętych, niech teraz wszystko uczyni, by miał czas dla Chrystusa. On czeka!

Polecajmy łaskawemu i miłosiernemu Bogu ten szczególny czas w naszych osobistych i wspólnych modlitwach!

 

Wasi Duszpasterze

ks. Tadeusz Karasiewicz 

ks. Krzysztof Faron

oraz

Misjonarze Redemptoryści z Barda

o. Leszek Zabdyr

o. Sylwester Cabała