Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017

XI Niedziela zwykła

1.W tym tygodniu przeżywać będziemy :

- we wtorek 20.06. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w środę 21.06. NMP Przyczyny Naszej Radości. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

- w piątek 23.06. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych). Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. W tym dniu dzieci i młodzież naszej parafii zakończą rok szkolny. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną na godz. 8.00 rano. Prosimy o obecność dzieci, rodziców i nauczycieli. Niech będą obecne sztandary szkół : PSP nr 2, Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego. Po mszy odbędą się akademie pożegnalne w szkołach. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi przedwakacyjnej – czwartek od godz. 17.00.

- w sobotę 24.06. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 9.00 i 18.30.

- w przyszłą niedzielę „dolnośląska” zbiórka do puszek na odbudowę szpitala w Aleppo (Syria)

2.We wtorek 20.06. Akcja Krwiodawstwa w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapraszamy do podzielenia się tym życiodajnym darem niezbędnym dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem i ofiar wypadków.

3.Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w piątek 23.06. na spotkanie po wieczornej mszy św. do Domu Parafialnego przy Bazylice. Zachęcamy do przyjścia również wszystkich chętnych na wyjazd autokarowy do Częstochowy w dniu 9.07.(niedziela).

4.W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele zebraliśmy sumę : 4370 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5.Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (artykuł o ciekawej migracji ze wschodu do Polski), Mały Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek : „Wyjątkowy osioł” – czyli najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano