Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2016

IV Niedziela zwykła

31 stycznia 2016 r.

1.Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na Katedrę świdnicką – jako nasz wyraz łączności z Biskupem Ignacym i całą diecezją świdnicką.

2.We wtorek 2.02. święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem MB Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – wszystkich zakonnic i zakonników. Będziemy się modlić również za nasze Siostry Elżbietanki. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 9.00 i 17.30. Proszę zabrać ze sobą świece.

3.W środę z racji wspomnienia św. Błażeja, bpa i męcz. Po mszy św. obrzęd poświęcenia świec i dotknięcia nimi naszych gardeł.

4.W czwartek, z racji I czwartku miesiąca, od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju. O godz. 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

5.W piątek 5.02. św. Agaty dz. i męcz., I piątek miesiąca. Po mszy porannej o godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. (Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych w sobotę ze względu na wyjazd z młodzieżą do Barcelony). Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi, o godz. 17.00 nabożeństwo do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.30 msza pierwszo piątkowa. Po mszy porannej i wieczornej obrzęd poświęcenia chleba w dzień św. Agaty.

6.W sobotę 6.02. o godz. 20.00 w restauracji „Stragona” rozpocznie się XVI Bal Parafialny. Wszystkich zapisanych prosimy o punktualne przybycie. Kto jeszcze nie uregulował należności można to uczynić po mszy w zakrystii.

7.Zakończyliśmy Kolędę – wizytę Księdza w naszych domach. Przyjęło nas 1860 rodzin (78,6%). Zamkniętych było 507 mieszkań (21,4%). Bóg zapłać za życzliwość wszystkim przyjmującym. Bóg zapłać za złożone ofiary : będą podzielone według zasad naszej diecezji – 1/9 na Seminarium, 1/9 na Kurię, 1/9 na parafię. Reszta dla Księdza. Z postulatów, które zgłaszali nasi parafianie to przede wszystkim wracamy do wcześniejszego sposobu udzielania Komunii św. – procesjonalnie w pozycji stojącej, przed przyjęciem Komunii oddajemy cześć Eucharystii przez przyklęknięcie lub ukłon.

8.Pielgrzymka :

- do Rzymu z racji Roku Miłosierdzia - termin :30.03. – 6.04.(7 dni), zwiedzanie Wenecji, Padwy, Loreto, San Giovani Rotondo (O.Pio), Rzym, Asyż. Koszt : 250 Euro + 500zł. Zapisy z zaliczką 500 zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Szczegółowy program w zakrystii.

9.Gazety : Gość Niedzielny (Po co poszli do zakonu ? – sześć poruszających historii na ostatni dzień Roku Życia Konsekrowanego), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano, Wiara, Patriotyzm i Sztuka