Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2017

XXVI Niedziela zwykła

1.Dzisiaj po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie” – akcję polskiego Kościoła dla ofiar katastrof i klęsk żywiołowych. Dzisiaj o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci i młodzież naszej parafii. W ciągu tygodnia w dni powszednie różaniec będzie odmawiany 2 razy dziennie o 8.30 i o 17.00 (sobota i niedziela 18.00). Dzieci będą otrzymywać obrazki za uczestnictwo w Różańcu. Kto nazbiera najwięcej otrzyma nagrodę na koniec miesiąca października.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 2.10. Świętych Aniołów Stróżów

- w środę 4.10. św. Franciszka z Asyżu. Po mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 5.10. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I czwartek miesiąca. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza św. o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne

- w piątek z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. Od 16.30 okazja do spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo różańcowe i litania do NSPJ. O 17.30 msza pierwszo piątkowa.

- w sobotę 7.10. MB Różańcowej i I sobota miesiąca. O godz. 9.00 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu cała Polska zaproszona jest do modlitwy „Różaniec do Granic”. Do wyznaczonych kościołów „stacyjnych” udadzą się chętni do modlitwy za naszą Ojczyznę i cały świat. My również spotkamy się o godz. 14.00 w naszym kościele na odmówienie całego różańca tzn. 4 części. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej akcji i wyraźmy jedność ze wszystkimi Polakami. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 18.00.

- w przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej świątyni. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. Prosimy o wsparcie swoimi ofiarami inwestycje, które realizujemy już w kościele : sztukaterie na balkonach III piętra, prospekt organowy, stacje Drogi Krzyżowej i 3 nowe konfesjonały.

3.Pielgrzymka do Barda Śl., sobota 7.10., koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii po mszy.

4.Gazety : Gość Niedzielny (min. o różańcu, który jest znakiem katolickiej pobożności), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek – druga część „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza), Ola i Jaś, Miłujcie się