Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2017

XXXI Niedziela zwykła

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca naszej parafii.

2.Przeżywamy czas modlitwy za zmarłych. Porządek nabożeństw wypominkowych :

- dzisiaj w niedzielę 5.11. - ul. Kościuszki cz. I

- poniedziałek 6.11. – ul. Kościuszki cz. II, Witosa, Ofiar Katynia, Matejki i Pułaskiego

- wtorek 7.11. – ul. Bankowa, Paderewskiego i Parkowa

- środa 8.11. – ul. Kamienna, Niepodległości i Św. Jana

- czwartek 9.11. – ul. Legnicka i Czerwonego Krzyża

- piątek 10.11. – ul. Chopina, Różana i Agatowa

- sobota 11.11. – ul. Niecała, Kalcytowa, Granitowa, Jaśminowa, Fiołkowa, Mickiewicza,

Wyspiańskiego, Staffa, Sikorskiego

- niedziela 12.11. – ul. Bazaltowa, Ametystowa, Skalna, Kwarcowa, Kasztanowa, Bukowa, Dębowa i Klonowa

Dalszy plan podamy w przyszłą niedzielę. Nabożeństwo wypominkowe rozpoczyna się o godz. 17.00 (sobota i niedziela o 18.00). Wyczytujemy imiona zmarłych z kartek wypominkowych i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie w intencji tych zmarłych sprawowana jest msza św. Zapraszamy do uczestnictwa bliskich zmarłych z danego dnia.

3.W tym tygodniu :

- w środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 9.11. święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – uroczystość w kościołach o wezwaniu Najświętszego Zbawiciela Świata. Jest to dla nas II Odpust. Msze św. o 9.00 i 17.30.

- w piątek 10.11. św. Leona, papieża i doktora Kościoła

- w sobotę 11.11. św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości Polski. O godz. 18.30 msza św. za Ojczyznę w naszym kościele. O godz. 12.00 w Bazylice strzegomskiej msza św. z udziałem Biskupa świdnickiego.

4.W czwartek 9.11. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas II i III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe. Koperty można wziąć przy wyjściu z kościoła.

5.W czwartek 9.11. po mszy wieczornej w Bazylice strzegomskiej w Domu Parafialnym spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja, w czasie którego będzie projekcja filmu. Zapraszamy.

6.Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny (plakat), Ola i Jaś, Miłujcie się. Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza parafialnego – 5 zł.