Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017

I Niedziela Adwentu

1.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania na Boże Narodzenia i powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasu. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. O godz. 12.00 modlimy się za wspólnotę Żywego Różańca, która po mszy będzie mieć zmianę tajemnic, a także za wszystkich górników, skalników i całą branże kamieniarską z okazji dnia św. Barbary ich Patronki.

2.Od jutra rozpoczną się Roraty – msza św. adwentowa ku czci NMP. Roraty będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w sobotę o 9.00. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa, a szczególnie dzieci, które będą zbierać kontrolki, przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, zabierać figurkę Matki Bożej do domu i przenosić figurkę Pana Jezusa na adwentowej drabince. Na końcu Adwentu dzieci otrzymają nagrody za systematyczne uczęszczanie na Roraty.

3.W tym tygodniu :

- w środę po mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 7.12. św. Ambrożego, bpa i dK. Jest to I czwartek miesiąca – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek 8.12. uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych, a po mszy spotkanie dla wszystkich dzieci klas III SP nr 2.

- w przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy każdym wyjściu z kościoła. To ostatnia zbiórka w tym roku kalendarzowym. Nasze ofiary składane na kościół są odnotowywane w kartotekach i możemy przy Kolędzie zapytać o stan naszej ofiarności.

- w przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie i zbierać do puszek na pomoc misjonarzom tam pracującym

4.Roznoszone są opłatki do naszych domów. Gdyby nas nie zastano można nabyć poświecony opłatek po mszy w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

5.Gazety : Gość Niedzielny (adwentowy cykl rozważań o św. Józefie), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (lampion roratni do samodzielnego złożenia), Ola i Jaś, Miłujcie się, kalendarze parafialne po 5 zł, świece Wigilijnej pomocy Dzieciom Caritas – po 5 i 12 zł.