Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017

II Niedziela Adwentu

1.Dzisiaj II niedziela miesiąca – Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Dzisiaj dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na pomoc misjonarzom pracującym na terenach dawnego ZSRR.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 11.12. o godz. 16.15 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

- w środę 13.12. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 w bazylice strzegomskiej msza św. za Ojczyznę z racji 36 rocznicy stanu wojennego. Po mszy złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II.

- w czwartek 14.12. św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK.

- w sobotę 16.12. dzień modlitw za wstawiennictwem MB Szkaplerznej, Patronki naszej parafii. O godz. 18.30 msza św. zbiorowa w różnych intencjach, a po mszy modlitwy do Matki Bożej.

- w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Roman Woźnica, klaretyn z Górnego Śłąska, który pracował na misjach w Afryce i był już dwukrotnie w naszej parafii z grupą śpiewającą gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Rekolekcje potrwają do wtorku, kiedy będzie okazja do spowiedzi świątecznej. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 17.00 szczególnie dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej.

3.W środę 13.12. Akcja Krwiodawstwa w naszym domu parafialnym od godz. 9.00 do 13.00. Zapraszamy chętnych do oddania krwi ratującej życie innych ludzi.

4.Jeśli masz problem z alkoholem i chcesz przestać pić zapraszamy do grupy AA „Krokus” działającej w domu parafialnym przy Bazylice strzegomskiej. Środa godz. 17.00. Więcej informacji oraz ulotki przy wyjściu z kościoła i w gablocie.

5.Gazety : Gość Niedzielny (min. Dlaczego dobry organista to skarb w parafii ?), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się

Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom „Caritas” – po 5 i 10 zł.

Opłatki do nabycia w zakrystii po mszy św.