Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017

III Niedziela Adwentu

1.Rozpoczynamy dzisiaj nasze Rekolekcje Adwentowe. Witamy wśród nas Ks. Romana Woźnicę ze Zgromadzenia Księży Klaretynów, który będzie prowadził rozważania nauk rekolekcyjnych. Dzisiaj nauki na każdej mszy św. (dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 szczególnie dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej). Jutro i pojutrze nauki dla dorosłych i młodzieży o godz. 9.00 i 18.00 (pół godziny później niż zazwyczaj). Dla dzieci nauka z Roratami w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. We wtorek spowiedź świąteczna rano 8.00 – 9.00 i po południu 16.30 – 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i spowiedzi.

2.W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3.W sobotę o godz. 9.00 zakończenie Rorat – zapraszamy dzieci z planszami, na których są obrazki z codziennego przychodzenia na Roraty. Kto ma ich najwięcej otrzyma nagrodę,

4.W przyszłą niedzielę 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Nie będzie mszy wieczornej o 18.30. W nocy Pasterka o 22.00 i 24.00.

5.W piątek 22.12. przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. – tych, których odwiedzamy co miesiąc, ale także tych, których zgłosimy w związku ze Świętami. Zapisy w zakrystii po mszy św.

6.Dzisiaj o godz. 16.00 w Sali SCK w „Bohunie” przy ul. Paderewskiego spotkanie Bożonarodzeniowe dla mieszkańców Miasta i Gminy Strzegom. Będzie możliwość łamania się opłatkiem i składania życzeń oraz poczęstunek świąteczny. Burmistrz miasta serdecznie zaprasza.

7.Opłatki na Wieczerzę Wigilijną do nabycia w zakrystii po mszy św.

8.W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na dalsze prace w naszym kościele zebraliśmy sumę 7110 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9.Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się,

Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom „Caritas” po 5 i 12 zł.

Sianko ministrantów na stół wigilijny – ofiara na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.