Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017

Uroczystość Świętej Rodziny

1.Dzisiaj na każdej mszy św. obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na Katolickie Poradnie Rodzinne w diecezji świdnickiej. O godz. 18.00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego – odśpiewamy uroczyste „Te Deum” dziękując za miniony rok i zaśpiewamy Suplikacje prosząc o Boże błogosławieństwo w nowym 2018 roku.

2.Jutro, poniedziałek 1.01. Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele : godz. 9.00 (nie będzie mszy o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

3.Od wtorku msze św. w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.30. W środę po mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nie będzie odwiedzin chorych bo byliśmy u nich przed świętami. Msza św. pierwszo piątkowa o godz. 17.30 i nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.W sobotę 6.01. uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej mszy obrzęd poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Na wodę proszę przynieść naczynie. Po sumie o godz. 12.00 w naszym kościele Orszak Trzech Króli, który wyruszy z kościoła przez Rynek do SCK przy ul. Paderewskiego. Tam będzie finał i poczęstunek dla wszystkich uczestników Orszaku.

5.W niedzielę 7.01. uroczystość Chrztu Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. O godz. 19.30 koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Effatha”, w skład którego wchodzi również nasza parafialna schola. Zapraszamy do uczestnictwa naszych parafian i zaprośmy naszych bliskich i przyjaciół spoza Strzegomia.

6.Plan Kolędy na ten tydzień :

- wtorek 2.01. – ul. Agatowa

- środa 3.01. – ul. Ametystowa, Bazaltowa, Kwarcowa i Skalna

- czwartek 4.01. – ul. Chopina i Różana

- piątek 5.01. – ul. Niecała i Kalcytowa

7.Rada parafialna zaprasza naszych parafian na kolejny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 3.02. (sobota) w restauracji „Stragona” Państwa Jolanty i Dariusza Pylak. Do tańca przygrywać będzie zespół muzyczny Piotra Maciejczuka z Dobromierza. Cena zaproszenia dla 2 osób to 300 zł. Dochód z tego Balu przeznaczamy na dalsze prace remontowe w kościele. Zapisy chętnych w zakrystii.

8.Gazety : Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się.