Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy szczególny czas w kalendarzu kościelnym. Jest to Wielki Post – czas pokuty i poprawy życia. Zapraszamy naszych parafian do dobrego przeżycia tego czasu.

W środę po mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek 22.02. święto Katedry św. Piotra Apostoła.

W piątek Droga Krzyżowa : godz. 9.30 (po mszy porannej) i 17.00 (szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież). Po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wyrusza II grupa pielgrzymów do Ziemi świętej pod przewodnictwem Ks. Wojciecha. I grupa już wróciła pełna wrażeń i duchowych przeżyć. Życzymy następnej grupie podobnych przeżyć i prosimy o modlitwę przy Grobie Pańskim w Bazylice Zmartwychwstania.

W przyszłą niedzielę 25.02. podwójna uroczystość : na mszy św. o godz. 10.30 czcić będziemy 68 rocznicę pierwszych wywózek Polaków na Sybir. Natomiast na mszy św. o godz. 12.00 pragniemy uczcić 250 rocznicę Konfederacji Barskiej – pierwsze polskie powstanie narodowe w obronie wiary i wolności Rzeczpospolitej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Apelem Pamięci pod pomnikiem 1000 - lecia Chrztu Polski (róg ul. Świdnickiej i Kasztelańskiej). O godz. 12.00 msza św. pod przewodnictwem Bpa I. Deca, Ordynariusza świdnickiego z udziałem delegacji rządowych, wojewódzkich i samorządowych. Po mszy poświęcenie pamiątkowej tablicy w naszym kościele. Zapraszamy do udziału.

W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy kwotę : 2240 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

We wtorek 20 lutego w godzinach 9.00 – 13.00 Akcja Krwiodawstwa w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się tym bezcennym darem.

Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej tzn. katechetów, szafarzy, prowadzących grupy parafialne, organisty i zakrystianki.

Gazety : Gość Niedzielny (w nim min. pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego z O. Pio poświecona spowiedzi), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (obrazek ze św. O. Pio i jego radami jak dobrze się spowiadać), Ola i Jaś, Miłujcie się.