Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj II niedziela miesiąca – Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczone są na dalsze prace remontowe w naszym kościele.

Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Witamy Ks. Krzysztofa Gierata z Zakonu Księży Klaretynów, który będzie prowadził te dni skupienia. Dzisiaj nauki na każdej mszy św. Dodatkowa msza o godz. 17.00 dla rodziców dzieci w klasach sakramentalnych czyli III klasy SP i III klasy gimnazjalnej. O 18.00 Gorzkie Żale. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych nauki do wyboru : rano o 9.00 lub wieczorem o godz. 18.00. Młodzież Liceum ma nauki o godz. 10.00. W środę spowiedź świąteczna : rano od 8.00 do 9.00 i po południu od 16.30 do 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian.

W piątek Droga Krzyżowa : o 9.30. W tym dniu odbędzie się wspólna dla całego miasta Droga Krzyżowa ulicami Strzegomia. Rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00 i przez Rynek zatrzymując się przy 14 stacjach dojdziemy do Bazyliki, gdzie zakończymy naszą modlitwę. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Piątek to 16 dzień miesiąca – o godz. 17.30 msza św. zbiorowa ku czci MB Szkaplerznej. Intencje można zgłaszać lub przynieść ze sobą. Przed mszą o godz. 17.15 modlitwy przed obrazem Matki Bożej, bo po mszy będzie Droga Krzyżowa.

W poprzednią niedzielę nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych kwestowali na pomoc ciężko chorej nauczycielce Beacie Łotarewicz. Uzbierali sumę : 1817, 24 zł. Bóg zapłać.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w czwartek 15.03. po mszy wieczornej w Bazylice do domu parafialnego. Będzie można uzyskać pomoc w wypełnianiu PIT –u celem odpisu i przekazania 1 % podatku na katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.

Nasza schola dziecięca pragnie się na nowo zebrać i śpiewać w ramach naszych spotkań. Próba dzieci w piątek o godz. 17.30 w salce na plebani.

W piątek 16.03. Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Z naszego Liceum młodzież z Panem katechetą Jackiem Fornalem i Ks. Mateuszem Kubusiakiem uda się na to spotkanie młodzieży maturalnej.

Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu zaprasza na Dni Otwarte 24.03., 23.04. i 18.05. w godz. 11.00 – 13.00. w programie zwiedzanie szkoły, obserwatorium astronomicznego, które jest na terenie szkoły i informacje o rekrutacji. Zapraszamy do odwiedzenia tej szkoły.

Gazety : Gość Niedzielny (min. o ograniczeniu handlu w niedziele i jego dobrodziejstwie), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się