Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Na ten cel można również wrzucić naszą ofiarę do skarbonki w głównym przejściu przy filarze.

Jutro w poniedziałek 19.03. uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła katolickiego. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 nabożeństwo Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : o godz. 9.30 (prowadzone przez przedstawicieli Związku Emerytów w Strzegomiu) i o 17.00. Po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 24.03. będzie jeszcze jedna okazja do spowiedzi dla tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi rekolekcyjnej w naszej parafii. W tym dniu spowiedź w Bazylice w godzinach : 8.00 – 9.00 i 16.30 – 18.00. Prosimy o skorzystanie z tej okazji na pojednanie z Bogiem.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Msze św. jak w każdą niedzielę z obrzędem poświęcenia palm. Przed mszą św. o godz. 10.30 procesja od głównego wejścia z obrzędem poświęcenia palm i ewangelią o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.

Pielgrzymka do Lwowa : 27 – 30.05. (4 dni), koszt : 500 zł, obowiązkowo ważny paszport. Szczegóły w gablocie na zewnątrz kościoła.

W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki na fundusz remontowy zebraliśmy sumę : 4610 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie pielgrzymów do Ziemi św. tzw. II grupy, którzy byli z Ks. Wojciechem. Zapraszamy do salki na plebani.

W przyszłą niedzielę ministranci naszej parafii będą rozprowadzać świąteczne „Baranki”. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na działalność ministrantów. Wyjeżdżają na wycieczki, a wczoraj uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego w Ząbkowicach. Nie przywieźli medali, ale zaznaczyli swoją obecność w gronie ministrantów diecezji świdnickiej.

Gazety : Gość Niedzielny (min. o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się

Paschaliki – świece wielkanocne Caritas po 5 zł.