Ogłoszenia duszpasterskie 1.04.2018

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj msze św. o godz. 9.00 (nie ma mszy o godz. 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny plan mszy św. jak w każdą niedzielę : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Taca z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na utrzymanie katolickich uczelni w Polsce.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa 50 dni do Zesłania Ducha Św. Szczególnie uroczyście przeżywa Kościół pierwsze 8 dni zwane Oktawą. Do następnej niedzieli każdy dzień jest uroczystością. Zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. codziennie o 9.00 i 17.30 (sobota 18.30) i przyjmowania Komunii św.

W czwartek o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca. Wcześniej od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. W piątek, który jest zarazem I piątkiem miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza św. pierwszo piątkowa. Nie obowiązuje post ze względu na Oktawę. W tym dniu w Łagiewnikach - Krakowie odbędzie się pielgrzymka diecezji świdnickiej.

W sobotę 7.04. o godz. 15.30 msza papieska na stadionie w Wałbrzychu (Biały Kamień), której będzie przewodniczył Abp Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Był on sekretarzem papieża Jana Pawła II. To już 14 raz odbywa się taka uroczystość w Wałbrzychu od dnia śmierci Papieża.

W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Święto Caritasu. Zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Polska. Jest to też II niedziela miesiąca kwietnia, a w naszej parafii to tradycyjna zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem do zabrania przy każdym wyjściu. Zbieramy na dokończenie prac wewnątrz kościoła, nowe organy, konfesjonały i zaczynamy nową inwestycję na II piętrze kościoła : nowe podłogi, odnowienie ławek, poręcze na balustradach. Prosimy o wsparcie tych naszych prac, które chcemy w tym roku zrealizować.

Próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę i czwartek (4 i 5 kwietnia) o godz. 16.00 w kościele. Msza św. dla uczniów i rodziców przed bierzmowaniem w piątek o godz. 17.30. Bierzmowanie będzie 12.04. (czwartek) o godz. 17.00 w naszym kościele.

W sobotę 7.04. o godz. 10.00 spotkanie dzieci I komunijnych z rodzicami w kościele (próba). W niedzielę 8.04. na mszy o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie dzieciom komunijnym książeczek. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

Kończąc obchód Triduum Paschalnego wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w dobrym ich przeżyciu. Szczególnie pragnę podziękować wszystkim, którzy złożyli swoje podarunki w czasie poświęcenia pokarmów. Młodzież zrobiła z nich 30 obfitych paczek, które uradowały potrzebujących. Wszystkim od najmłodszych po najstarszych – Bóg zapłać.

Gazety : Świąteczne wydanie Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Mały Gośc Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano, Gazeta Strzegomska, Płyty CD z Męką Pańską odgrywaną w Bazylice strzegomskiej w 2016 roku po 10 zł.