Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Dzisiaj z okazji uroczystości NMP Częstochowskiej po każdej mszy św. odmówimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
2. W poniedziałek 27.08. św. Moniki, a we wtorek 28.08. wspomnienie jej syna św. Augustyna, biskupa i dK.
3. W środę 29.08. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
4. W piątek 31.08. po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W sobotę 1.09. I sobota miesiąca. Wracamy w tym dniu do mszy św. o godz. 9.00, która z racji I soboty jest wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu o godz. 16.00
msza św. w Granicznej z racji Dożynek Parafialnych. Zapraszamy mieszkańców wiosek : Żółkiewki, Wieśnicy i Granicznej oraz mieszkańców Strzegomia, którzy są działkowiczami i ogrodnikami na to wspólne dziękczynienie. Po mszy korowód wieńców i przejście na boisko gdzie będą atrakcje przygotowane przez organizatorów.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 doroczna msza św. na terenie obozu koncentracyjnego Gross – Rosen, z udziałem Biskupa świdnickiego i żyjących więźniów tego obozu.
7. Klub Gazety Polskiej w Strzegomiu zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Panem Pawłem Lisieckim, byłym burmistrzem dzielnicy Praga w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27.08. o godz. 17.00 w restauracji Stragona przy Al. Wojska Polskiego. Wstęp wolny.
8. Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (min. O Światowych Spotkaniu Rodzin w Dublinie – możemy wsłuchać się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się