Ogłoszenia duszpasterskie 2.09.2018

XXII Niedziela zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca naszej parafii.

Jutro 3.09. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dK. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 8.00 w naszym kościele msza św. dla dzieci i młodzieży naszych szkół : Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a także rodziców, nauczycieli i dyrekcje szkół ze sztandarami na tę msze św. Dzieci klas I SP, które rozpoczynają naukę w szkole zapraszamy z tornistrami, które będą poświęcone. Po mszy inauguracje w szkole : LO o godz. 9.30, SP klasy IV – VIII i gimnazjum kl. III o godz. 9.15 na placu „Blisko boisko”, natomiast dzieci młodsze : klasy I – III w Sali gimnastycznej w szkole o godz. 10.00.

W tym tygodniu w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy porannej o godz. 9.00. W czwartek z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju, a o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek z okazji I piątku odwiedzimy chorych z Komunią św. (Ks. Mateusz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w sobotę 8.09. do południa). Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (zapraszamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Panem Bogiem). O 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza pierwszo piątkowa.

W sobotę 8.09. święto Narodzenia NMP (MB Siewnej). O godz. 9.00 msza św. z obrzędem poświęcenia ziarna pod zasiew.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są wystawione przy każdym wyjściu. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Trwają prace na II piętrze (wymiana podłóg, renowacja ławek i balustrad), przy organach wykonane zostały ozdobne herbarze z dedykacją „A Deo et Rege” (Bogu i Królowi). Kończą się prace przy 3 nowych konfesjonałach. Prosimy o wsparcie tych inwestycji.

Gazety : Niedziela (relacja z mszy św. w ramach Festiwalu Folkloru w naszym kościele i relacja z mszy św. w Żółkiewce 15.08. przy krzyżu), Gość Niedzielny (drastycznie wzrasta liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co należy robić ?), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, czasopisma o tematyce misyjnej