Ogłoszenia duszpasterskie 9.9.2018

XXIII Niedziela zwykła

Dzisiaj II niedziela miesiąca – Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek 13.09. św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK.

W piątek 14.09. święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. w naszym kościele o 9.00 i 17.30. W tym dniu Strzegomska Droga Krzyżowa na Górę Krzyżową. Początek o godz. 19.00 przy Bazylice strzegomskiej.

W sobotę 15.09. NMP Bolesnej. Msze św. o 9.00 i 18.30.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Józefę ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek z Wałbrzycha, która będzie mówić o swoim powołaniu i będzie prosić nas o wsparcie remontu ich kaplicy.

Dzisiaj w Rusku doroczne XV Spotkanie Religijno – Patriotyczne. O godz. 13.30 msza św. w kościele w Rusku, a o godz. 15.00 złożenie wieńców i kwiatów pod tablicą pamiątkową upamiętniającą więźniów politycznych zmarłych w Obozie Pracy w Rusku.

Przypominamy, że w niedziele są odprawiane msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (ze szczególnym zaangażowaniem dzieci i młodzieży), 12.00 (suma parafialna) i 18.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed mszą o 9.00 i 17.30 (sobota 18.30). Codziennie jest odmawiany różaniec w kościele o godz. 8.30 w który możemy się włączyć. Kancelaria parafialna czynna dwa razy w tygodniu : poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00. Intencje mszalne możemy zamawiać w zakrystii przed i po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Sakramentu chrztu zasadniczo udzielamy w 2 i 4 niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 12.00. W innych terminach chrzest udzielamy po mszy św. Rodzice wcześniej zapisują dziecko w kancelarii do ksiąg metrykalnych. Należy przynieść akt urodzenia dziecka i zaświadczenia dla chrzestnych z ich parafii, że są godni tego wyróżnienia bycia rodzicem chrzestnym.

Gazety : Gość Niedzielny (gazeta obchodzi jubileusz 95 - lecia istnienia), Niedziela (znów o naszej parafii), Mały Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano, gazety o tematyce misyjnej