Ogłoszenia duszpasterskie 7.10.2018

XXVII Niedziela zwykła

 

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Codziennie rano o 8.30 i o 17.00 (sobota i niedziela 18.00) odmawiany jest różaniec. Prosimy rodziców dzieci i młodzieży o przypominaniu im o uczestnictwie w nabożeństwie różańcowym. Dzieci zbierają obrazki z codziennej obecności. Na końcu miesiąca otrzymają nagrody za systematyczne uczestnictwo w różańcu.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 13.10. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszej świątyni. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach albo przez konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. W dalszym ciągu zbieramy na dokończenie prospektu organowego, trwają prace na II piętrze gdzie powstaje nowa podłoga, renowowane są ławki i podesty. Kończą się prace przy nowych konfesjonałach, a powstają kolejne 2 stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy o wsparcie tych inwestycji.

W tym roku szkolnym sakrament bierzmowania przyjmą uczniowie klasy III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej (razem 6 klas). W związku z tym pragniemy poinformować, że uczniowie ci mają obowiązek zdeklarowania się do końca października czy chcą ten sakrament przyjąć i do niego się odpowiednio przygotować. Kandydaci z tych klas wraz z rodzicami przyjdą do kancelarii parafialnej w godz. 15.30 – 17.00 według porządku : klasa III a – 9.10. (wtorek), klasa III b – 10.10.(środa), klasa III c – 11.10.(czwartek). Klasa 8 a – 16.10.(wtorek), klasa 8 b – 17.10. (środa), klasa 8 c – (czwartek)

W piątek 12.10. o godz. 17.00 próba młodszej scholki w salce na plebani.

W dniu 10.10. (środa) w godz. 9.00 – 13.00 w Zespole Szkół Zawodowych ul. Krótka 6 odbędzie się kolejna akcja zbiórki krwi. W imieniu organizatorów zapraszamy do tej szlachetnej inicjatywy.

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się