Ogłoszenia duszpasterskie 2.12.2018

I Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Dzisiaj o godz. 11.30 w Bazylice strzegomskiej Msza św. w intencji skalników i kamieniarzy strzegomskich z racji święta św. Barbary, Patronki górników i skalników.

Od jutra rozpoczniemy odprawianie mszy adwentowej nazywanej „Roratami”. Będziemy ją odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30 (sobota godz. 9.00). Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, szczególnie dzieci, które przyniosą ze sobą lampiony i będą iść w procesji na początku mszy. Za przyjście na Roraty dzieci i młodzież będą otrzymywać obrazki do wklejenia. Kto nazbiera najwięcej otrzyma nagrodę na koniec Adwentu.

W poniedziałek 3.12. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W środę po mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek 6.12. z racji I czwartku od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy z racji dnia św. Mikołaja planowane jest spotkanie z św. Mikołajem.

W piątek 7.12. św. Ambrożego, bpa i dK. I piątek miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Od 16.30 okazja do spowiedzi. O 17.00 nabożeństwo do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Roraty msza pierwszo piątkowa.

W sobotę 8.12. uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9.00 i 18.30.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszym kościele. To ostatnia zbiórka w tym roku. Koperty z nadrukiem można dzisiaj zabrać, są wystawione przy każdym wyjściu. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Ilość naszych wpłat będziemy mogli sprawdzić w czasie Kolędy u księdza.

Zapowiedzi przedślubne :

- Tomasz SUŁEK, zam. parafia tutejsza i Aleksandra KWIATKOWSKA, zam. par. tutejsza

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny (lampion do sklejenia), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’ossevatore Romano, gazety misyjne, kalendarze parafialne (5 zł), świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom „Caritas: : po 5 i 12 zł. Opłatki do nabycia w zakrystii po mszy św.