Ogłoszenia duszpasterskie 9.12.2018

II Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Po każdej mszy św. do puszek ogólnopolska zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na wschodzie.

W tym tygodniu przeżywać będziemy :

- w środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 13.12. św. Łucji dz. i męcz. 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce o godz. 17.00 w Bazylice msza św. w intencji Ojczyzny i ofiary stanu wojennego. O godz. 18.00 przy pomniku św. Jana Pawła II odśpiewanie hymnu państwowego oraz złożenie kwiatów i zniczy.

- w piątek 14.12. św. Jana od Krzyża, prez. i dK.

- w sobotę 15.12. w naszym Liceum Ogólnokształcącym spektakl teatralny przygotowany przez uczniów, nauczycieli i osoby znane w strzegomskim środowisku. Są jeszcze nieliczne wolne miejsca. Zapraszamy do uczestnictwa.

- w niedzielę 16.12. rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 18.12. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi O. Zdzisław SAWKA, ze Zgromadzenia Księży Saletynów z Dębowca na Podkarpaciu. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza o godz. 17.00 dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej.

Przypominamy o Roratach – mszy św. odprawianej w Adwencie. Zapraszamy dzieci i młodzież, ale też innych parafian do uczestnictwa. Dzieci zbierają obrazki za obecność na Roratach.

W przyszłą niedzielę po mszach św. nasza schola parafialna będzie rozprowadzać świąteczne pierniczki. Ofiary składane dzieciom będą przeznaczone na działalność scholi.

Burmistrz Strzegomia i Komendant Policji zapraszają na debatę społeczną pt : „Bezpieczny senior”. Odbędzie się ta debata w dniu 11.12. (wtorek) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Zapraszamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału.

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się.

Opłatki wigilijne w zakrystii po mszy św. Ministranci rozprowadzają świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom „Caritas” po 5 i 12 zł.