Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018

IV Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj msze św. według porządku niedzielnego. Jutro 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9.00, po której będzie można złożyć sobie życzenia z duszpasterzami.

Wieczorem gromadzimy się w gronie rodziny na przeżywaniu Wigilii Bożego Narodzenia. Jest to święto, które celebrujemy w naszych domach. Pamiętajmy o poszczególnych elementach tej wieczerzy : czytanie Pisma św., modlitwa, kolęda, życzenia. Jeśli chcemy możemy się posłużyć rytuałem z dzisiejszych gazet katolickich. W nocy gromadzimy się na Pasterce : godz. 22.00 i 24.00 w naszym kościele. Ze względu na remont II piętra, tylko część tego piętra będzie otwarta. Nie ma tam ławek i prosimy, aby wchodziły tam jedynie osoby dorosłe. Co roku na Pasterce o 24.00 jest więcej wolnego miejsca niż o 22.00, stąd też zapraszamy aby przyjść wyjątkowo, kto może na godz. 24.00.

25.12. Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku : 9.00 (nie ma mszy o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

26.12. II Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce. Na sumie o godz. 12.00 obrzęd poświęcenia owsa.

W czwartek 27 .12. III Dzień Oktawy Bożego Narodzenia, św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Po obu mszach obrzęd poświęcenia i kosztowania wina.

W piątek 28.12. IV Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, św. Młodzianków z Betlejem. Po mszach obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. Zapraszamy niemowlęta i dzieci przedszkolne na to błogosławieństwo z rodzicami lub dziadkami.

W niedzielę 30.12. święto św. Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa. Małżeństwa zapraszamy do wspólnego przyjścia i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na każdej mszy.

W tym tygodniu rozpoczniemy Kolędę – wizytę duszpasterską w naszych domach. W czwartek 28.12. kolęda w Żółkiewce od 12.00, a w piątek 28.12. w Wieśnicy i Granicznej od godz. 12.00. W sobotę 29.12. rozpoczniemy kolędę w mieście od ulicy Kamiennej też od godz. 12.00. Dalszy plan podamy w przyszłą niedzielę.

Gazety : Gość Niedzielny i Niedziela (świąteczne wydanie z wieloma dodatkami), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’ossevatore Romano, sianko rozprowadzają przy wyjściu ministranci – ofiary składane za sianko przeznaczone będą na działalność naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Opłatki do nabycia w zakrystii.