Ogłoszenia duszpasterskie 27.01.2019

III Niedziela zwykła

 

Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na pomoc w remoncie katedry świdnickiej.

W tym tygodniu :

- w poniedziałek 28.01. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK.

- w środę 30.01. święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Świdnickiej. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

- w czwartek 31.01. św. Jana Bosko, prezbitera.

- w piątek 1.02. z racji I piątku miesiąca przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Ks. Wojciech ze względu na wyjazd z ministrantami odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w sobotę 2.02. przed południem. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza pierwszo piątkowa.

- w sobotę 2.02. święto Ofiarowania Pańskiego czyli w polskiej tradycji Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec (gromnic) o godz. 9.00 i 18.30. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych. Sióstr, które modlą się i pracują w swoich klasztorach nie kontaktując się z światem zewnętrznym.

3. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej zaprasza młodzież męską – chłopców szkół średnich na 3 dniowe rekolekcje w gmachu seminarium w Świdnicy. Chętnych do wzięcia udziału i zapoznania się z życiem seminaryjnym zapraszamy do kontaktu z którymkolwiek księdzem naszej parafii.

4. W poniedziałek 28.01. o godz. 19.00 spotkanie naszej Rady Parafialnej na plebani. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

5. Wszystkim zapisanym na XIX Bal parafialny przypominamy o możliwości wpłacania należności w kwocie 300 zł od pary. W tym roku frekwencja jest bardzo dobra i lista uczestników jest już zamknięta. Zapisało się ponad 70 par. Bal odbędzie się 23.02. (sobota) od godz. 20.00 w sali restauracji „Stragona”. Bawić gości będzie zespół „Tacy sami” z Bolkowic.

6. Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek : płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”.To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o istnienie Boga), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano