Ogłoszenia duszpasterskie 3.02.2019

IV Niedziela zwykła

 

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

We wtorek 5 02. wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu poświęca się chleb i dzieli się nim. Zapraszamy na mszę o godz. 9.00 i 17.30.

W czwartek 7.02. z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą tradycyjnie poprowadzą Panie ze wspólnoty MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne (numer konta jest na kopercie) możemy złożyć nasz dar na ten cel. Trwają prace na II piętrze (podłoga, ławki, poręcze). W tym tygodniu została zamontowana kolejna 11 stacja Drogi Krzyżowej. Mamy nowy konfesjonał, a powstają jeszcze dwa następne. Za wsparcie tych inwestycji składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zakończyliśmy Kolędę – wizytę duszpasterską w naszych domach. Przyjęło nas 1810 rodzin (w 2018 – 1795), a zamkniętych było 580 mieszkań (w 2018 roku – 663). Jak widać jest lekki postęp – przyjmuje nas 75 % wszystkich mieszkających na tym terenie. Według Urzędu Skarbowego w Świdnicy zamieszkuje w naszej parafii 6934 osoby. Dziękujemy za życzliwe podjęcie Księdza. Dziękujemy za złożone ofiary z okazji Kolędy.

Zapisanych na Bal parafialny prosimy o wpłatę należności. Ponieważ lista uczestników jest zamknięta to powstała lista rezerwowa. Jeżeli ktoś zrezygnuje z Balu to są chętni na jego miejsce. Jest też prośba do naszych parafian o pomoc w ufundowaniu nagród w loterii fantowej w czasie Balu. Kto chciałby coś ofiarować (np. usługi kosmetyczne, fryzjerskie, medyczne lub inne) albo jakiś prezent (słodycze, kosmetyki) prosimy o zgłaszanie się do Księży naszej parafii.

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają wszystkie Panie 9 marca br. do Strzegomskiego Centrum Kultury na wyjątkowe wydarzenie religijne, którym jest konferencja dla kobiet pod hasłem : „Córka Króla”. W planie konferencji ciekawi goście, interesujące wykłady, dużo modlitwy uwielbienia, panel dyskusyjny itp. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie przy wejściu do świątyni.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się