Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019

VI Niedziela zwykła

Dzisiaj na sumie parafialnej o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji Sybiraków z okazji 79 rocznicy pierwszych wywózek Polaków na Sybir – nazywany „nieludzką ziemią”.

We wtorek 19.02. w salce na plebani kolejna Akcja Krwiodawstwa. Chętnych do podzielenia się własną krwią zapraszamy od 9.00 do 13.00.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek 21.02. o godz. 19.00 na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków Rady na to spotkanie.

W piątek 22.02. święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Po mszy wieczornej o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 23.02. św. Polikarpa, bpa i męczennika. W tym dniu o godz. 20.00 w restauracji „Stragona” rozpocznie się XIX Bal Karnawałowy organizowany przez naszą Radę Parafialną. Stroną muzyczną zajmie się zespół „Tacy sami” z Bolkowic.Wszystkich zapisanych prosimy o wpłatę należności dzisiaj po mszy w zakrystii. Dochód z tego Balu przeznaczony będzie na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Prosimy też o fanty na loterię w czasie Balu. Kto chciałby coś ofiarować prosimy o kontakt z księżmi naszej parafii.

W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na dalsze inwestycje w naszej parafii zebraliśmy sumę 3970 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Mamy za sobą pierwszy tydzień działalności „Lodówki Społecznej”. Ponieważ jest dużo chętnych do korzystania z jej zasobów dlatego prosimy o przynoszenie żywności i zostawianie jej w lodówce czy w koszach. Akcja ta jest skierowana przede wszystkim do nas parafian, abyśmy nie marnowali żywności, abyśmy jej nie wyrzucali do śmieci. Komu zostaje pożywienie prosimy o przynoszenie jej do „lodówki”. Jeżeli ktoś nie może jej sam przynieść prosimy o kontakt telefoniczny – numer wypisany jest na ulotkach i plakatach. Zapraszamy do współdzielenia się tym co nam zostaje.

Zapowiedzi przedślubne :

- Krzysztof GRYNIENKO, parafia tutejsza i Sylwia SIEMBORSKA, parafia tutejsza

10. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się