Ogłoszenia duszpasterskie 3.03.2019

VIII Niedziela zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Jutro w poniedziałek 4.03. święto św. Kazimierza, Królewicza.

W środę 6.03. rozpocznie się czas Wielkiego Postu. Będzie to Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa popiołu i posypania głów wiernych o godz. 9.00 i 17.30. Popielec jest dniem obowiązkowej pokuty w całym kościele. Obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i jemy trzy posiłki w tym jeden do syta.

W czwartek 7.03. z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rano po mszy św. o godz. 9.00 i po południu o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę. Zbieramy na prace na II piętrze : nowe podłogi, renowację ławek i podestów. Trwają prace przy prospekcie organowym. Powstają dwa następne konfesjonały i stacje Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do wsparcia tych inwestycji.

W sobotę 23.02. odbył się XIX Bal Parafialny w restauracji „Stragona”. Wzięło udział prawie 150 osób. Bal przyniósł dochód w kwocie : 11. 515 zł. To rekordowa frekwencja i rekordowy zarobek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gospodarzom Balu. Serdeczne podziękowanie Radzie Parafialnej za trud organizacji. W przyszłym roku jubileuszowy XX Bal – już dzisiaj zapraszamy do udziału.

Pielgrzymki :

- Śladem Świętych na Sycylię, termin : 1 – 8.05. (8 dni), koszt : 3 460 zł.

- Pielgrzymka na Bałkany (Medjugorie – Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Chorwacja), termin : 24.06 – 5.07. (12 dni w tym 2 dni wypoczynku nad morzem), koszt : 500 Euro + 800 zł. Szczegółowy plan pielgrzymek i zapisy w zakrystii po mszy św.

9. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się