Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019

II Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiaj w kościele w Polsce dzień solidarności z misjonarzami na całym świecie. Po mszy do puszek zbiórka ofiar na dzieła misyjne „Ad gentes”. O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali w czasie których zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu.

We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30. Jest to święto patrona Kościoła św. W tym dniu można przyozdabiać ołtarze kwiatami bo jest to wielka uroczystość, zwana kiedyś „de precepto” : czyli święto nakazane. W tym dniu można było kiedyś urządzać nawet wesela. Zapraszamy do uczczenia tak wielkiej postaci Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca NMP.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek Droga Krzyżowa : o godz. 9.30 (będzie prowadzona przez Związek Emerytów) i o 17.00. Po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na remonty w naszym kościele zebraliśmy kwotę : 3340 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Za tydzień w niedzielę 24.03. na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych i spotkanie w salce na plebani po mszy św.

W każdy wtorek po mszy wieczornej w domu parafialnym przy Bazylice strzegomskiej odbywają się spotkania Strzegomskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., na które zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Bogiem. Temat najbliższego spotkania to : „świąteczne porządki”- chodzi o porządki serca, a nie tylko zewnętrzne. Podczas spotkania będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

Pielgrzymki :

- na Sycylię (samolot + autokar), termin : 1 – 8.05.(8 dni), koszt : 3460 zł.

- na Bałkany (autokar, Madjugorie, Sarajewo, Tirana, Dubrownik), 24.06. – 5.07. (12 dni),

koszt : 500 Euro + 800 zł. Zapisy i szczegółowy program pielgrzymek w zakrystii.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się

Pamiętajmy o „Lodówce społecznej” w garażu, gdzie możemy przynosić żywność, którą nie spożyjemy, a mogłaby być zmarnotrawiona. Nie wyrzucajmy pokarmów na śmietnik.