Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, na której zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu. Na ten cel można również wrzucić naszą ofiarę do skarbonki przy filarze w głównym wyjściu z kościoła.
2. Jutro 25.03. uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Jest to również Dzień Świętości Życia. Przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej są wystawione deklaracje Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych. Możemy je wziąć i wypełnić jeżeli chcemy się modlić za dzieci poczęte, a jeszcze nie narodzone. Jutro na mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy za dzieło Duchowej Adopcji Dzieci. W naszej parafii jest już kilkaset osób, którzy modlą się w tej intencji. Zapraszamy następnych.
3. Jutro rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 i Oddziału Gimnazjalnego klasy III. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci młodszych klasy 0 – V, a o godz. 11.30 msza św. i nauka dla klasy VI – VIII i III gimnazjalna. W środę spowiedź dla dzieci. Rekolekcje poprowadzi Ks. Sebastian BARDAS z Kłodzka.
4. W piątek Droga Krzyżowa : po mszy porannej o godz. 9.00 i o godz. 17.00.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla Dorosłych i Młodzieży Licealnej. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 17.00 dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej. Rekolekcje poprowadzi Ks. Andrzej SIEMIŃSKI, misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo z Wrocławia.
6. Zapowiedzi przedślubne :
- Damian TOKARZ, parafia tutejsza i Anita MUCHA, parafia tutejsza
- Jakub BIELSKI, par. Miłosierdzia Bożego Wrocław – Jagodno i Joanna PYALK par. tutejsza
7. Pielgrzymki :
- na Sycylię, 1 – 8.05. (8 dni), koszt : 3460 zł
- na Bałkany, 24.06. – 5.07. (12 dni), koszt : 500 Euro + 800 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
8. Gazety : Gość Niedzielny (dodatek : rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi wielkopostnej), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się