Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiaj po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, na których zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu. Na ten cel można też składać nasze ofiary do skarbonki w głównym przejściu kościoła.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.30 i 17.00. Po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W ten piątek odbędzie się dodatkowa Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta dla obu strzegomskich parafii. Rozpocznie się w Bazylice strzegomskiej o godz. 19.00, przejdzie przez Rynek i zakończy się w naszym kościele. Zapraszamy do uczestnictwa.

W sobotę 13.04. jeszcze jedna okazja do spowiedzi w Bazylice w godz. 8 – 9 i 16.30 – 18.00.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze św. według stałego porządku. Przed mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się przed kościołem gdzie będzie poświęcenie palm i odczytanie ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie procesjonalnie z palmami w ręku wejdziemy do kościoła na dalsze ciąg liturgii. Jest to też II niedziela miesiąca, stąd też zbierać będziemy na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach albo przez przelew na konto parafialne (numer konta jest na kopertach) możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Zbieramy na dokończenie prac na II piętrze świątyni : naprawiane są ławki, podesty i podłogi. Powstają 2 następne konfesjonały i Droga Krzyżowa. Bóg zapłać za wsparcie tych inwestycji.

Poświęcenie świec komunijnych w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 10.30. Próba dzieci do I Komunii św. 12.04. (piątek) godz. 16.00 w kościele.

Zapowiedzi przedślubne :

- Łukasz MIKLASZEWSKI, parafia tutejsza i Karolina OTOCKA, parafia tutejsza

Pielgrzymki :

- na Sycylię. Termin : 1 – 8 maj 2019, koszt : 3460 zł

- na Bałkany (Medjugorie, Sarajewo, Tirana, Dubrownik), termin : 24.06. – 5.07.(12 dni), koszt

: 500 Euro + 800 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii po mszy.

Gazety : Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek film fabularny „Ignacy Loyola”), Niedziela,

Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się. Paschaliki „Caritas” po 5 zł.