Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj msze św. w naszym kościele : 9.00 (nie ma mszy o 7.30), 10.30, 12.00 (chrzty) i 18.30.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny msze św. według porządku niedzielnego : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce.

We wtorek 23.04. dzień imienin Ks. Wojciecha Balińskiego. Wieczorna msza św. o godz. 17.30 w intencji solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek 25.04. dzień patronalny Ks. Proboszcza Marka Żmudy. Wieczorna msza św. o godz. 17.30 w intencji solenizanta. Zapraszamy do modlitwy.

W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego, święto Caritasu. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu i dzieł, które prowadzi.

Wielkanoc ma swoją Oktawę, czyli przez 8 dni obchodzimy jedno wielkie święto. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do codziennej obecności na mszy św. i przyjmowania Komunii św.

We wtorek 23.04. zapraszamy na akcję krwiodawstwa w naszej salce parafialnej. Krew można oddać od godz. 9.00 do 13.00. Zapraszamy do oddania krwi i „podarowania życia”.

W sobotę 27.04. na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza kolejne doroczne Mistrzostwa Diecezji Świdnickiej w piłce nożnej dla ministrantów. Rozpoczęcie o godz. 9.00 mszą św. w naszym kościele, a później przemarsz na stadion i rozgrywki piłkarskie. Nasi ministranci jako gospodarze turnieju mają zapewniony udział – liczymy na sukcesy.

W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na prace remontowe w naszym kościele zebraliśmy sumę : 3365 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Księżom, szafarzom, ministrantom, organiście, zakrystiance, Służbie kościelnej, strażakom, młodzieży za przygotowanie paczek, za rozwiezienie ich dziękujemy Panom, którzy się zgłosili, Policji za zabezpieczenie procesji, za iluminację kościoła, za życzenia w dniu kapłańskim, za modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się