Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

XV Niedziela zwykła

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Gościmy dzisiaj w naszym kościele Ks. Dr hab. Piotra SROCZYŃSKIEGO z Wrocławia. Głosi dzisiaj do nas kazania i będzie też przewodniczył sumie odpustowej i wygłosi kazanie.

Jutro w poniedziałek 15.07. św. Bonawentury, biskupa i dK.

We wtorek 16.07. NMP z Góry Karmel. Dla naszej parafii to dzień szczególny – Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 18.00 msza odpustowa, której będzie przewodniczył nasz dzisiejszy Gość – Ks. Piotr. W czasie mszy odpustowej przyjęcie nowych członków Bractwa Szkaplerznego. Kto nabędzie nowy szkaplerz lub medalik szkaplerzny niech przyjdzie na mszę odpustową i zostanie przyjęty do tego grona czcicieli Matki Najświętszej. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze święto parafialne – możemy zyskać szczególne łaski związane z odpustem zupełnym przysługującym tym, którzy w tym dniu przyjmą Komunię św., wysłuchają uważnie kazania odpustowego i pomodlą się w intencjach Ojca św.

W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.00 modlić się będziemy za + Ks. Prałata Stanisława SIWCA w 9 rocznicę śmierci.

Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się 31.07. i kończy 9.08. Spotkanie informacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 19.30 w Domu Parafialnym przy Bazylice strzegomskiej. Zachęcamy też do zapisywania się do grupy duchowego uczestnictwa w pielgrzymce.

Zapowiedzi przedślubne :

- Bartłomiej MARCHLEWSKI, parafia Gniewków i Malwina BAWOLSKA, par. tutejsza

- Krzysztof DZIEDZIC, par. Węgierska Górka i Joanna BRZYSKA, parafia tutejsza

- Remigiusz DRECZKOWSKI, par. Jelenia Góra i Dorota RADOM, parafia tutejsza

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela (Czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem MB z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano