Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019

XVII Niedziela zwykła

W tym tygodniu przeżywać będziemy :

- w poniedziałek 29.07. św. Marty

- w środę 31.07. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu O. Jezuitów. Wyrusza XV Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. O godz. 10.00 msza św. w Katedrze świdnickiej. Po mszy o godz. 17.30 w naszym kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

- w czwartek 1.08. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dK, założyciela zakonu O. Redemptorystów. I czwartek miesiąca ; od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona tradycyjnie przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek 2.08. z racji I piątku okazja do spowiedzi od godz. 16.30. o 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza pierwszo piątkowa.

- w sobotę 3.08. o godz. 18.30 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z okazji I soboty miesiąca.

- w przyszłą niedzielę po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD – pralki, lodówki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na naszym podwórku plebanijnym w dniu 30.07. (wtorek) od rana do godz. 13.30. O godz. 14.00 przyjedzie samochód, który zabierze ten sprzęt. Przychód z akcji wspomoże zakup nowoczesnego sprzętu do szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kamerunie w Afryce, prowadzone przez Siostry Orionistki i Siostry Pallotynki . Prosimy o składowanie tego sprzętu w jednym miejscu przy plebani.

Zapowiedzi przedślubne :

- Tomasz ZDRAL, parafia św. P i P Strzegom i Alicja BORKOWSKA, parafia tutejsza

- Damian SZUMSKI, parafia tutejsza i Karolina MALEC, parafia tutejsza

- Jakub KISZCZAK, parafia św. P i P Strzegom i Agnieszka MAKARA, parafia tutejsza

- Zbigniew WOLSKI, parafia tutejsza i Paulina MAJEWSKA, parafia tutejsza

Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym przy Bazylice strzegomskiej nauki dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Zachęcamy do wzięcia udziału tych, którzy w najbliższym czasie (w tym roku) będą chcieli zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się