Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2019

XXII Niedziela zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca.

Skończyły się wakacje – od jutra rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 8.00 jutro msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół : SP nr 2 i LO im. S. Żeromskiego wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkół. Prosimy o obecność pocztu sztandarowego szkół. Dzieci I klas szkoły podstawowej przyniosą ze sobą tornistry szkolne, które poświęcimy. Niech nasza obecność w kościele potwierdza chęć uczenia się w szkole z Bożym błogosławieństwem.

Od jutra wracamy do porządku mszy sprzed wakacji. W dni powszednie msza św. o godz. 9.00 i 17.30 (sobota 18.30). W niedziele porządek mszy bez zmian. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 8.30.

W czwartek 5.09. z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek z okazji I piątku odwiedzimy chorych z Komunią św. po mszy o godz. 9.00. Od 16.30 okazja do spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 msza pierwszo piątkowa.

W sobotę 7.09. z racji I soboty o 9.00 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu w Wieśnicy o godz. 15.00 doroczna msza św. przy krzyżu dla mieszkańców tej wioski i z niej pochodzących.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem parafialnym są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Trwają prace adaptacyjne na II piętrze kościoła, złocony jest prospekt organowy, trwają prace przy organach i stacjach Drogi Krzyżowej.

Z dniem dzisiejszym w naszej parafii rozpoczyna pracę duszpasterską jako wikariusz Ks. Rafał Masztalerz, który przybywa do nas z Polanicy, gdzie prowadził duszpasterstwo ewangelizacyjne młodzieży diecezji świdnickiej. Życzymy Ks. Rafałowi dobrej pracy apostolskiej a naszej wspólnocie parafialnej.

Pielgrzymka do Gruzji, samolotowa, 8 dniowa. Program wywieszony jest w gablocie. Termin : 12 – 19.10.2019. Koszt : 3 750 zł. Zapisy w zakrystii z zaliczką.

Gazety : Niedziela (artykuły o naszej parafii, dożynki w Żółkiewce, koncerty w naszym kościele), Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się