Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

XXIX Niedziela zwykła

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne, które wspierają misjonarzy na całym świecie.

Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowy. W kościele odmawiamy go codziennie 2 razy : rano o godz. 8.30 i o 17.00 nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.

We wtorek 22.10. wspomnienie św. Jana Pawła II. W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki na prace remontowe w naszym kościele zebraliśmy sumę 6750 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Zbliżają się dni modlitw za zmarłych. Jedną z tradycji pamięci o zmarłych są „Wypominki”, czyli kartki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, a Kościół modli się za nich przez miesiąc listopad. Kartki wypominkowe są do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o czytelnym wpisaniu imion i podaniu ulicy zamieszkania. Wypełnione wypominki możemy wrzucać do skrzynki przed ołtarzem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopowych jelita grubego. W programie może wziąć udział każdy pomiędzy 50, a 65 rokiem życia i nie miał takiego badania w ostatnich 10 latach. Należy się zarejestrować Strzegomskim Centrum Medyczno – Diagnostycznym przy ul. Witosa. Ulotki są wystawione przy wyjściu.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (w nim min. „O tym jak Ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci”), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się