Ogloszenia duszpasterskie 3.11.2019

XXXI Niedziela zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa wypominkowe : w sobotę i niedzielę o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Najpierw wyczytujemy zmarłych zapisanych na kartkach i modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie w intencji tych zmarłych sprawujemy mszę św. Zapraszamy do przychodzenia na wspólną modlitwę za zmarłych. Zabierzmy ze sobą dzieci i młodzież. Plan nabożeństw w tym tygodniu :

- 3 listopad (niedziela) – ul. Kochanowskiego cz. I

- 4 listopad (poniedziałek) – ul. Kochanowskiego cz. II

- 5 listopad (wtorek) – ul. Kościuszki cz. I

- 6 listopad (środa) – ul. Kościuszki cz. II, Witosa, Ofiar Katynia, Matejki i Pułaskiego

- 7 listopad (czwartek) – ul. Bankowa, Paderewskiego i Parkowa

- 8 listopad (piątek) – ul. Kamienna, Niepodległości i Św. Jana

- 9 listopad (sobota) – ul. Legnicka i Czerwonego Krzyża

- 10 listopad (niedziela) – ul. Chopina, Różana i Agatowa

W czwartek z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, który poprowadzi wspólnota Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę 9.11. święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. W naszej parafii to dzień drugiego Odpustu Najświętszego Zbawiciela Świata. Msze św. o 9.00 i 18.30.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze remonty w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są wystawione przy wyjściu z kościoła. Kontynuujemy prace na II piętrze, przy organach, powstają 3 ostatnie stacje Drogi krzyżowej i figury do prezbiterium kościoła. Prosimy o wsparcie w realizacji tych inwestycji.

W poprzednią niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Obecnych w kościele było 1567 osób (2018 – 1377, 2017 – 1888). Jest to 22,6 % wszystkich mieszkańców naszej parafii (wg Urzędu Skarbowego na koniec 2018 roku zameldowanych było 6934 osoby). Do komunii św. przystąpiło 683 osoby (2018 – 682, 2017 – 667) co stanowi 43,6 % obecnych w kościele.

Przypominamy o rekolekcjach diecezjalnych w Świebodzicach : 15.11.(piątek) – młodzież, 16.11.(sobota) dorośli. Zachęcamy do zapisywania się u Ks. Rafała.

10. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się