Ogłoszenia parafialne 24.02.2020

VII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu :
- w środę 26.02. rozpoczniemy w Kościele szczególny czas – Wielki Post. Pierwszym dniem Wielkiego Postu jest Środa Popielcowa. Jest to dzień pokuty i postu ścisłego – to znaczy, że nie spożywamy pokarmów mięsnych, a inne posiłki ograniczamy do 3 dziennie w tym jeden do syta. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o 9.00 i 17.30.
- w piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.30 (po mszy porannej) i o 17.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 17.30.
- w przyszłą niedzielę po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca
2. Przypominamy, że msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 9.00 i 17.30 (sobota godz. 18.30). Okazja do spowiedzi 15 minut przed mszą w dni powszednie. Różaniec jest odmawiany wspólnie w kościele codziennie o godz. 8.30. Kancelaria parafialna czynna jest dwa razy w tygodniu : w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00.
3.Funkcjonuje w naszej parafii „Lodówka Społeczna” – inicjatywa naszej Rady Parafialnej. Jest prośba do wszystkich parafian i nie tylko, o przynoszenie zbędnej żywności, która mogłaby się zmarnować albo znaleźć na śmietniku. Codziennie od 10.00 do 17.00 do naszego garażu możemy przynosić pożywienie, które potrzebujący zabiorą dla siebie.
4. W poprzednią sobotę odbyła się zabawa karnawałowa organizowana przez naszą Radę Parafialną. Zabawa się udała, a dochód był rekordowy bo wyniósł 12 855 zł. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za obecność i chętne angażowanie się w loterię i aukcję przeprowadzone w czasie balu. Dziękujemy właścicielom restauracji „Stragona” za życzliwość. Zapraszamy w przyszłym roku.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa. Termin : 30.04. – 3.05.(4 dni), koszt : 600 zł. Zapisy w zakrystii po mszy św.
6. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się