Ogłoszenia duszpasterskie 1.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj I niedziela miesiąca – po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. W czasie tego nabożeństwa jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę 4.03. święto św. Kazimierza Królewicza. Po mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek z racji I czwartku miesiąca od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek z racji I piątku odwiedziny chorych przed południem (Ks. Mateusz), Ks. Rafał odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 10.00. Od 16.30 okazja do spowiedzi, o17.30 msza pierwszo piątkowa i nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 9.30 (po mszy o godz. 9.00) i o 17.00.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Zbieramy na dokończenie prac na II piętrze kościoła, na renowację zabytkowych schodów w bocznej klatce schodowej i na dokończenie Drogi Krzyżowej. Również w przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji Ad Gentes. Wspieramy polskich misjonarzy na całym świecie.

We wtorek 3.03. w salce na plebani kolejna zbiórka krwi dla potrzebujących. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej zaprasza 1 marca w niedzielę na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. Start Bieguna boisku przy Zespole Szkół w Strzegomiu o godz. 12.00. Ilość uczestników ograniczona.

Dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice zapraszają na dzień otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się 12.03. (czwartek) o godz. 15.30

10. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się