Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020 r.

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, dziękujemy Księdzu Arkadiuszowi za skierowane do nas Słowo Boże, w ramach Adwentowego Dnia Skupienia.

Do środy włącznie zapraszamy na Msze roratnie, które są odprawiane o godzinie 17.30 . W środę prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z obrazkami, przewidziane są nagrody za pilne uczestniczenie przez cały Adwent w Mszy roratniej.

We wtorek na Mszę Świętą roratnią zapraszamy Służbę Liturgiczną, po Mszy odbędzie się zbiórka w związku ze zbliżającymi się Świętami, natomiast w środę zapraszamy schole parafialną na Mszę roratnią a po niej krótkie spotkanie.

W czwartek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia Msza święta o godzinie 9.00 rano. Natomiast wieczorem gromadzimy się w gronie rodziny na przeżywaniu Wigilii Bożego Narodzenia. Jest to święto, które celebrujemy w naszych domach. Pamiętajmy o poszczególnych elementach tej wieczerzy : czytanie Pisma św., modlitwa, kolęda, życzenia. W nocy gromadzimy się na Pasterce o godz. 22.00 i 24.00 w naszym kościele. Ze względu na panujące obostrzenia prosimy, aby korzystać z balkonów, a także jak będzie nadmiar wiernych prosimy wtedy pozostać przed drzwiami głównymi.

25 grudnia - Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku świątecznego: 9.00 (nie ma mszy o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

26.12. II Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce.

Za tydzień 27 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Małżeństwa zapraszamy do wspólnego przyjścia na Mszę i bycia przy sobie, ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na katolickie poradnie rodzinne w diecezji.

W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiary na dalsze prace remontowe w naszej parafii, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy uczynili to przez przelew bankowy.

Pragniemy przypomnieć i prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, które obowiązują nas podczas przebywania w kościele (zarówno podczas Mszy Świętej jak i nabożeństw). Prosimy zakładać maseczki, dezynfekować ręce oraz zachowywać stosowny odstęp. Prosimy również zajmować miejsca na balkonach.

Od jutra będzie możliwość odpalenia Światła Betlejemskiego i zaniesienia go do swoich domów. Światło dostarczyli harcerze.

Informacje o formie wizyty duszpasterskiej w tym roku przekażemy w najbliższym czasie. Prosimy o cierpliwość.

Do nabycie: Gazety: Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się,

- w dniu dzisiejszym sianko rozprowadzają przy wyjściu ministranci – ofiary składane za sianko przeznaczone będą na działalność naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Są jeszcze do nabycia opłatki, kalendarze i świece Caritas.