Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

Niedziela Świętej Rodziny

1.Dzisiaj ostatnia niedziela bieżącego roku. Z racji uroczystości Św. Rodziny po każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a także zbiórka ofiar do puszek na rzecz katolickich poradni rodzinnych w diecezji świdnickiej.

2. Jutro w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków – męczenników - Po mszy porannej o godz. 9.00 obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. Zapraszamy niemowlęta i dzieci przedszkolne na to błogosławieństwo z rodzicami lub dziadkami.

3. W czwartek 31.12. VII dzień Oktawy Bożego Narodzenia, ostatni dzień roku. O godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.30 Msza św. z podsumowaniem mijającego roku w naszym życiu parafialnym.

4.W piątek 1.01. Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. w naszym kościele : 9.00 (bez mszy o 7.30), 10.30, 12.00, 18.30. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.W sobotę 2 stycznia - I sobota miesiąca i wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

6. Za tydzień II Niedziela po Narodzeniu Pańskim to również I niedziela miesiąca – po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca.

7. Pragniemy poinformować, że od Nowego Roku ulegnie zmiana godziny porannej Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele od poniedziałku do soboty będą odprawiane rano o godzinie 7.30. Po południu Msze normalnie o 17.30. W niedziele i uroczystości godziny Mszy pozostają bez zmian.

8. Przypominamy że jest już nowa księga intencji na Nowy Rok 2021.

9. Pragniemy przypomnieć i prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, które obowiązują nas podczas przebywania w kościele (zarówno podczas Mszy Świętej jak i nabożeństw).

10. Informacje o formie wizyty duszpasterskiej w tym roku przekażemy w najbliższym czasie. Prosimy o cierpliwość.

11. Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pomogli przygotować naszą świątynie na święta. Przywiezienie choinek, udekorowanie szopki ustawienie choinek oraz ich naświetlenie, a także oświetlenie całego Kościoła. Bóg zapłać.

11. Do nabycia prasa katolicka: wydania świąteczne Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.