Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021

IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, która obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tym samym Tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Z tej racji po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy. Dzisiaj również swoje święto patronalne obchodzi bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki. Pasterza naszej diecezji w dniu imienin otoczmy modlitwą upraszając dla Księdza Biskupa Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wsparcie św. Marka  w ewangelicznej posłudze.

W czwartek święto – Świętej Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy

W najbliższą sobotę przypada na naszą parafię Wieczysta Adoracja, która rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy pierwszym nabożeństwem majowym o godzinie 18.00, następnie zostanie odprawiona Msza Święta o 18.30. Msza Święta poranna z racji I soboty miesiąca zostanie odprawiona jako Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Za tydzień 2 maja - I niedziela miesiąca, po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się od poniedziałku do piątku po każdej Mszy świętej.

Ze względu na trwające obostrzenia w kościele w czasie Mszy Świętej i nabożeństw może przebywać 75 osób; bardzo prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń - zakładać maseczki, dezynfekować ręce a także prosimy zajmować miejsca w świątyni w oznaczonych miejscach, aby zachować dystans.

W środę po Mszy Świętej wieczornej próba dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Zapowiedzi przedślubne :

- Dominik STARCZAŁA – parafia tutejsza i Klaudia ZACHAREWICZ – parafia tutejsza

- Przemysław WOŹNIAK – parafia tutejsza i Joanna MASTALEREK – parafia Gniewków

- Patryk GMYREK parafia. św. App. Piotra i Pawła i Sabina DZIEDZIC – parafia tutejsza

Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny