Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Przeżywamy dzisiaj w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Nabożeństwo majowe o godzinie 18.00.

Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe na godzinę 17.00.

We wtorek wspomnienie Świętego Justyna. Rozpoczniemy miesiąc czerwiec dlatego zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które sprawować będziemy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W czwartek 03.06. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii będzie następujący: 7.30; 9.00; 10.30 oraz 12.00. Nie będzie Mszy o 18.30. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Przejdziemy ulicą Kamienną, następnie Paderewskiego, później Czerwonego Krzyża i Kościuszki. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Prosimy również, aby ustrojeniem ołtarzy kwiatami zajęły się Panie z poszczególnych Róż Żywego Różańca. Dziewczynki pierwszokomunijne i młodsze prosimy o sypanie kwiatów. Próba sypania kwiatów u nas w Kościele w środę o godzinie 16.00. Prosimy przygotować sztandar Żywego Różańca do procesji. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i balkonów. Można do zakrystii przynosić kwiaty do dekoracji ołtarzy i sypania kwiatków.

W piątek 04.06. – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godziny 7.00 natomiast po południu od 16.30. O 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe a następnie Msza Święta. Do południa odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.

W sobotę 05.06. – Pierwsza sobota miesiąca. Msza poranna jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

Za tydzień Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godzinie 12.00 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

Nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 5 czerwca br. Zapisy w zakrystii. Koszt uzależniony będzie od ilości osób zapisanych. Więcej szczegółów i informacji u ks. Grzegorza

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w piątek od 15.30 do 16.30.

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny