Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021

XXVIII Niedziela zwykła


1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. W Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła do puszek możemy złożyć naszą ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej, aczkolwiek biednej młodzieży polskiej.
2. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera
- w piątek św. Teresy od Jezusa - dziewicy i dK.
- w sobotę uroczystość Głównej Patronki Śląska - św. Jadwigi Śląskiej. Jest to również 16 dzień miesiąca stąd też wieczorna Msza św. o 18.30 do MB Szkaplerznej Patronki naszej parafii.
- w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii wyjątkowy czas MISJI ŚWIĘTYCH, szczegółowy program będzie wywieszony na plakacie w gablocie a także rozdawany dzisiaj po każdej Mszy Świętej. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści.  
3. Zbliżają się dni modlitw za zmarłych. Jedną z tradycji pamięci o zmarłych są „Wypominki”, czyli kartki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, a Kościół modli się za nich przez miesiąc listopad. Kartki wypominkowe są do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o czytelnym wpisaniu imion i podaniu ulicy zamieszkania. Wypełnione wypominki możemy wrzucać do skrzynki przed ołtarzem.
4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w tym miesiącu odmawiać będziemy dwa razy dziennie: rano o godz. 7.00, który prowadzi wspólnota Żywego Różańca i o 17.00 (sobota i niedziela o 18.00) z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
5. Zapowiedzi przedślubne:
– Kaja Stefaniak i Damian Stefaniak – z naszej parafii
6. Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny,