Ogłoszenia duszpasterskie 7.11.2021

XXXII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek  9.11. święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. W naszej parafii to dzień drugiego Odpustu Najświętszego Zbawiciela Świata. Msze św. o 7.30 i 17.30; po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną razem ze scholą parafialną; 

- w środę wspomnienie Świętego Leona Wielkiego 

- w czwartek 11 listopada wspomnienie Świętego Marcina z Tours. To również 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę 

- w piątek Świętego Jozafata

- w sobotę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski 

3. Kontynuujemy nabożeństwa wypominkowe, przypominamy, że rozpoczynają się one od poniedziałku do piątku o godzinie 16.45, w sobotę i niedzielę o godz. 17.45. Wyczytując osoby zmarłe z naszych rodzin modlić się będziemy za nich odmawiając Różaniec. W czasie modlitwy wypominkowej będzie okazja do spowiedzi świętej.

Plan nabożeństw wypominkowych:

- 7 listopad (niedziela) – ul. Kamienna, ks. Marka Żmudy, Niepodległości i Św. Jana

- 8 listopad (poniedziałek) – Kościuszki

- 9 listopada (wtorek) - Kochanowskiego bramy 3 do 35, Witosa, Pułaskiego

- 10 listopada (środa) – Kochanowskiego bramy 37 do 73

- 11 listopada (czwartek) – ul. Legnicka, Czerwonego Krzyża, Jana Matejki, ulice spoza naszej parafii i bez adresu, dodane później

 4. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze remonty w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są wystawione przy wyjściu z kościoła. W ten sposób i przez przelew bankowy możemy złożyć nasza ofiarę na ten cel. 

 5. Biuro podróży Atlantyda ze Strzegomia organizuje 2 dniową pielgrzymkę do Gniezna, Torunia, Lichenia i Włocławka w terminie od 12 do 13 listopada. Więcej informacji na plakacie. Koszt 330 zł. 

 6. W imieniu organizatorów zapraszamy dzisiaj na festyn do Granicy, celem festynu jest zbiórka funduszy na leczenia Marcelinki. Więcej informacji na plakacie. 

 7. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela,