Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy tym samym nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się z prośbą do Żywego Różańca, a także innych osób, które mogłyby pomóc w rozprowadzeniu opłatków, aby zgłaszały się do zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie Kościoła i plebanii. 

2. Od jutra rozpoczniemy odprawianie Mszy adwentowej nazywanej „Roratami”. Będziemy ją sprawować w dni powszednie o godz. 17.30 (sobota godz. 7.30). Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, szczególnie dzieci, które przyniosą ze sobą lampiony i będą iść w procesji na początku Mszy. Za przyjście na Roraty dzieci będą otrzymywać obrazki do wklejenia. Kto nazbiera najwięcej otrzyma nagrodę na koniec Adwentu. Prosimy, aby dzieci przynosiły również serca na których będą wypisywane dobre uczynki. 

3. We wtorek Święto – św. Andrzeja Apostoła. 

4. W środę po Mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 2.12. z racji I czwartku od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 Msza o powołania kapłańskie. To również wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego. 

6. W piątek 3.12. I piątek miesiąca. Spowiedź rano od godziny 7.00 a po popołudniu od 16.30. O 17.00 nabożeństwo do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Roraty. Chorych odwiedzimy do południa.

7. W sobotę 4.12. modlić się będziemy za górników, skalników i kamieniarzy strzegomskich z racji św. Barbary ich Patronki. 

8. W przyszłą niedzielę 5.12. II niedziela Adwentu oraz I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie o godzinie 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. To również dzień, kiedy swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Kościół na Wschodzie. O 10.30 odbędzie się Msza Święta związana z błogosławieństwem i posłaniem uczestników synodalnej grupy konsultacyjnej w parafii. 

9. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w uplecenie wieńca adwentowego i przygotowania naszej Świątyni na rozpoczęty czas Adwentu. 

10. Za tydzień nasza schola parafialna będzie rozprowadzała ciasto, ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczona na jej działalność. 

11. Caritas we Wrocławiu prowadzi zbiórkę odzieży zimowej dla bezdomnych mężczyzn. Pragniemy aktywnie włączyć się w tę akcję pomocy i dlatego prosimy o przynoszenie ubrań do salki na plebanii. Akcja zbiórki odzieży będzie prowadzona do dnia 13 grudnia włącznie. Prosimy, aby odzież w stanie nadającym się do użytku (niezniszczoną i czystą, spakowaną w worki) dostarczać na plebanię po wieczornej Mszy Świętej. 

12. Jutro w salce na plebanii w godzinach od 9.00 do 13.00 można będzie oddać krew.  

13. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela,