Ogłoszenia duszpasterskie 2.01.2022

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

2. W czwartek 6.01. uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego : godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Kadzidło i kreda będzie w woreczkach, a na wodę trzeba przynieść ze sobą naczynie. Ofiary z tego dnia przeznaczone są tradycyjnie na pomoc misjonarzom na całym świecie. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z naszego kościoła Orszak Trzech Króli. Ze względu na obostrzenia, przejdziemy przez Rynek,     ul. Paderewskiego, Bankową i ul. Kościuszki wrócimy do Kościoła, gdzie Trzej Królowie złożą dary Jezusowi. W czasie Orszaku wspólnie będziemy śpiewać kolędy. Zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie dzieci z rodzicami. Prosimy ojców i chłopców szkoły podstawowej o zabranie stroju rycerskiego w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych z zakrystii. 

3. Pragniemy poinformować, że wizyta duszpasterska w naszej Parafii ma następujący przebieg. Odwiedzamy tych parafian, którzy wyrażają taką wolę przyjęcia kapłana w swoim domu. Ministranci z wyprzedzeniem przejdą po wyznaczonych na dany tydzień ulicach z zapytaniem, gdzie wierni pragną zaprosić i przyjąć księdza po kolędzie, a następnie do tych rodzin z poszczególnych ulic udamy się z modlitwą i błogosławieństwem. Plan kolędy podawać będziemy z tygodnia na tydzień. Odwiedziny będą z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Kolędę na zaproszenie w mieście rozpoczynać będziemy od poniedziałku do piątku od 15.30 a w sobotę od 13.00. Jeżeli Ministranci nie zastaną kogoś w domu, można również zgłaszać i zapraszać na wizytę w zakrystii i telefonicznie.  

Plan Kolędy na ten tydzień :

- 3.01. Poniedziałek – ul. Agatowa i Granitowa

- 4.01. Wtorek – ul. Ametystowa, ul. Kwarcowa, ul. Bazaltowa i Skalna.

- 5.01. Środa – ul. Chopina i Różana

-7.01. Piątek– ul. Legnicka 2,3,4,4a,5,6,7,8,9, 10,10a,12,17,19,21

-8.01. Sobota – ul. Legnicka od numeru 23 do 62, ul. Mickiewicza, ul. Wyspiańskiego                 ul. Staffa, ul. Sikorskiego, ul. Fiołkowa, ul. Jaśminowa

4. 7 stycznia – I Piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej rano pół godziny przed Mszą Świętą. Wieczorem o 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i o 17.30 Msza Święta. 

5. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszym kościele. Dzisiaj możemy zabrać ze sobą koperty z nadrukiem i w tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne złożyć swoją ofiarę na ten cel. 

6. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny