Ogłoszenia duszpasterskie 5.06.2016

X Niedziela zwykła

5 czerwca 2016 r.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca – Dzień Dziękczynienia. Po mszy św. do puszek zbiórka ofiar na świątynię Opatrzności Bożej budowanej w Warszawie jako wotum wdzięczności naszego narodu za wolność i niepodległość. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

2.W tym tygodniu :

- w środę 8.06. św. Jadwigi Królowej, po mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w piątek 10.06. bł. Bogumiła, bpa, po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego

- w sobotę 11.06. św. Barnaby, Apostoła.

- w niedzielę 12.06. z racji II niedzieli miesiąca tradycyjna zbiórka ofiar na prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem i numerem konta parafialnego są wystawione przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach albo przez konto parafialne możemy złożyć nasz dar na renowację naszej świątyni. Zbieramy na dokończenie budowy nowych organów – pozostało jeszcze zamontowanie ozdobnych piszczałek i strojenie całego instrumentu. Rozpoczniemy prace przy nowym wystroju wnętrza kościoła – będą prace przy II i III balkonie. Będziemy kontynuować prace przy Drodze Krzyżowej – są jeszcze wolne 2 stacje (koszt 1 stacji to 16 tys. zł.), a także przymierzamy się do nowych konfesjonałów. Prosimy o wsparcie tych inwestycji.

3.Dzisiaj od godz. 14.00 na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza wielki XIX Festyn Dziecięcy. Zapraszamy do wzięcia udziału dzieci i dorosłych. Polecamy szczególnie potrawy przygotowane przez naszą Radę Parafialną : grill, zupy, napoje, smalec z ogórkiem, ciasta. Można wziąć udział w konkursach, grach i zabawach prowadzonych przez nauczycieli. Będzie wielka loteria fantowa gdzie każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu nagród głównych : rowery, tablety, sprzęt elektroniczny i inne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Czerwone Gitary”.

4.Zapowiedzi przedślubne :

- Piotr PODYMA, Strzegom, ul. Kwarcowa 8 i Maria USZPOLEWICZ, zam. Olsztyn

5.Gazety : Niedziela (o kanonizacji spowiednika króla Jana III Sobieskiego – O. Stanisława Papczyńskiego), Gość Niedzielny (rozmowa z Andreą Bocellim – o wierze, muzyce i miłosierdziu), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano