Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj Msze Święte w naszym kościele : 9.00 (nie ma Mszy o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce.

3. W środę 20 kwietnia po Mszy wieczornej próba dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

4. Wielkanoc ma swoją Oktawę, czyli przez 8 dni obchodzimy jedno wielkie święto. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do codziennej obecności na Mszy św. i przyjmowania Komunii św.

5. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas i dzieł, które prowadzi.

6. Pragniemy z serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Bóg zapłać osobom, które przygotowały Ołtarz Adoracji oraz Boży Grób, za wykonanie nowego krzyża a także zadbały o wystrój i przyozdobienie ołtarza w kwiaty. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, całej naszej scholii parafialnej, Panu organiście, Pani gospodyni, Panom za iluminację kościoła, harcerzom „Nocne Skrzaty” za straż przy Bożym Grobie, młodzieży wraz z Panią katechetką za przeprowadzenie i zbiórkę żywności i przekazanie jej na rzecz uchodźców z Ukrainy, Policji za zabezpieczenie procesji, Panom za niesienie baldachimu, a także za życzenia w dniu kapłańskim, za modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

7. Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,

8. Składamy serdeczne życzenia naszym parafianom i gościom : Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza nas potrzebnymi łaskami. Chrystus Zmartwychwstał !