Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2016

XXII Niedziela zwykła

28 sierpnia 2016 r.

Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i ostatnia w czasie wakacji. Do środy (31.08.) włącznie msza św. o 17.30. W środę od 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży naszej parafii przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W czwartek 1.09. uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017. Zapraszamy na godz. 8.00 dzieci SP nr 2, Gimnazjum nr 2 i młodzież LO im. S. Żeromskiego do kościoła. Po mszy dalszy ciąg uroczystości w szkołach. Prosimy o przyniesienie swoich sztandarów szkolnych. Zapraszamy dzieci z klas I o przyniesienie swoich tornistrów, które poświęcimy.

W czwartek wracamy do porządku mszy św. sprzed wakacji : w dni powszednie o 9.00 i 17.30 (sobota 9.00 i 18.30). Ponieważ jest to I czwartek miesiąca od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju, a o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek 2.09. po mszy porannej o godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. z racji I piątku miesiąca. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. O 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 msza pierwszo piątkowa.

W sobotę 3.09. o 9.00 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty miesiąca. W tym dniu na placu przy hali OSiR na ul. Mickiewicza odbędzie się Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Transportowców. W programie : grochówka, rożen, prezentacje ciężarówek, miasteczko ruchu drogowego, pokazy i inne atrakcje wszystkie gratis – jak zapewniają organizatorzy.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Parafia nasza organizuje 2 dniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Zakopanego. Termin : 30.09. – 1.10.(2 dni), koszt : 220 zł. Program wywieszony jest w gablocie. Zapisy chętnych z zaliczką w zakrystii po mszy św.

Zapowiedzi przedślubne :

- Bartłomiej WIŚNIEWSKI, S-m, Jeleniogórska 10/2 i Marta OZIMEK, Stanowice

- Kamil GAJECKI, S-m, Kalcytowa 10 i Karolina LASKOWSKA, Świdnica

9. Gazety : Gość Niedzielny (W kościele rzadko możemy usłyszeć o pikle, a przecież nie

przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga ?), Niedziela,

Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano