Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2016

XXVI Niedziela zwykła

25 września 2016 r.

Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na utrzymanie Diecezjalnego Radia Rodzina, które nadawane jest z Wrocławia. Dzisiaj o godz. 18.00 na plebani spotkanie dla zapisanych na pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Zakopanego. Prosimy o wpłatę należności i podanie swojego numeru Pesel na tym spotkaniu. Pielgrzymka wyruszy spod kościoła w piątek wczesnym rankiem i powróci w niedzielę późnym wieczorem.

W tym tygodniu :

- we wtorek 27.09. św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

- w środę 28.09. św. Wacława, męczennika. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do

Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w czwartek 29.09. święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w piątek 30.09. św. Hieronima, prez.. i dK. Po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do

Miłosierdzia Bożego.

- w sobotę 1.10. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK, I sobota miesiąca – o godz. 9.00

msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy

różańcowej – o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo. Zapraszamy wszystkich parafian do

wspólnej modlitwy, ale szczególnie dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki do

wklejenia na planszę.

- w niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach

Żywego Różańca.

Przypominamy, ze msze św. w dni powszednie są odprawiane 2 razy dziennie : o godz. 9.00 i 17.30 (sobota 18.30). Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed mszą. Kancelaria parafialna czynna 2 razy w tygodniu : w poniedziałek i piątek w godz. 15.00 – 17.00. Intencje mszalne możemy zamawiać po mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Chrzty udzielane są 2 razy w miesiącu : w 2 i 4 niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 12.00. Aby ochrzcić dziecko należy przynajmniej tydzień przed uroczystością zapisać je w księgach parafialnych w ramach otwartej kancelarii. Zapis ten dokonywany jest na podstawie Aktu Urodzenia Dziecka, który to dokument otrzymują rodzice w USC. Rodzice chrzestni, którzy nie należą do naszej parafii mają mieć zaświadczenie od swojej parafii, że są godni pełnić tę posługę.

Gazety : Gość Niedzielny (dodatek płyta CD z filmem : „Bóg nie umarł” – cena bez zmian 5 zł.), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się , L’osservatore Romano